VELIKI USPJEH – Novopazarka Ajla Lukač osvojila zlato na Svjetskom kupu u Budimpešti

Reprezentativka Srbije u kik-boksu Ajla Lukač osvojila je danas zlatnu medalju na Svetskom kupu u Budimpešti.Ta 23-godišnja takmičarka Kluba borilačkih sportova Novi Pazar pobijedila je u finalu lou-kika do 56 kilograma Renatu Rakoči iz Madjarske sa 3:0.

32866339 1692861167415698 8122772309179105280 n

Šansu da se okiti najsjajnijim odličjem imaće i srpska reprezentativka iz Sportskog udruženja borilačkih sportova Pazar Saida Bukvić, dok je Sedad Bukvić iz tog kluba osvojio bronzanu medalju.

Saida Bukvić je u današnjem polufinalu lou-kika do 52 kilograma savladala Italijanku Lauru Lombardi sa 3:0, a u finalu je očekuje Vilma Railio iz Finske.

Sedad Bukvić nije uspeo da se plasira u završnicu takmičenja u lou-kiku do 60 kilograma, pošto je u polufinalu poražen od Ukrajinca Vitalija Manuilenka sa 1:2.